„Nákladní automobil Mercedes řízený devětadvacetiletým řidičem projížděl mírnou levotočivou zatáčku. Řidič kamionu zřejmě nepřizpůsobil rychlost na zasněžené silnici a s náklaďákem se dostal do smyku. Vyjel do levé poloviny silnice, kde došlo ke střetu s protijedoucím osobním autem Ford Focus,“ popsal mluvčí policistů Petr Zámečník.

Čtyři lidé utrpěli zranění. Všichni cestovali ve fordu. „Dva byli zranění těžce, a to řidič a jeho spolujezdkyně. Lehká zranění utrpěly dvě nezletilé děti. Řidič kamionu, který podle testů nebyl ovlivněný žádnou návykovou látkou, vyvázl z nehody bez zranění," ozřejmil policejní mluvčí. Škodu předběžně vyčíslili na čtyři sta tisíc korun. Silnice byla až do vyproštění obou aut na několik hodin uzavřená.

Před půl jedenáctou dopoledne se čelně srazila dvě osobní auta u Mikulova. Nehoda se stala ve směru na Sedlec u odbočky na Lednici. „Třicetiletá řidička Škody Fabie se buď nevěnovala dostatečně řízení, nebo z jiných důvodů přejela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím renaultem,“ uvedl Zámečník.

Oba řidiči se při srážce zranili. „Záchranná služba je odvezla s lehkým zraněním do nemocnice,“ informoval Zámečník.

Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Silnice byla v době vyšetřování nehody s opatrností průjezdná.

Jednoho zraněného si vyžádala nehoda dvou osobních aut u Valtic kolem čtvrt na jednu odpoledne, dva zraněné ošetřovali záchranáři po nehodě dodávky a osobního auta v Lednici. Ke srážce došlo před tři čtvrtě na jednu. „U obou nehod jsme provedli protipožární opatření a u druhé jsme navíc uklízeli silnici od provozních kapalin," přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Kvůli padajícímu sněhu měli práci také silničáři v regionu. „Ve tři čtvrtě na deset dopoledne začaly vyjíždět naše sypače,“ sdělil vedoucí silničářů na Břeclavsku Ladislav Hádlík. K dispozici jich mají šestnáct, vyjely všechny. Jedno posypové auto havarovalo odpoledne u Nikolčic, nehoda se obešla bez zranění.

Sníh v jihomoravském příhraničí dělal problémy už od ranních hodin. Například ve Svatobořicích-Mistříně se řidička převážející dvě děti převrátila s autem na střechu. Bouralo se také v Miloticích, Suchově či Moravském Písku. Jednomu z vozů dokonce hrozil pád ze srázu.

Stejně jako v těchto případech utrpěli lehká zranění také lidé na Znojemsku. Jedna z kolizí se stala u Jezeřan-Maršovic. „Řidička Renaultu Clio pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy při projíždění zatáčky na zasněžené vozovce. Dostala smyk, vyjela mimo silnici a auto se přetočilo přes střechu. V autě byly dvě ženy. Řidička i spolujezdkyně byly se zraněním převezeny do nemocnice,“ uvedli poté policisté.