„S Honzou jsem v kontaktu. Nehoda se stala v sobotu večer. Protože miluje motorky, byl se projet. Jel po hlavní silnici a z vedlejší do něj nabouralo auto. Není ale v kritickém stavu,“ popisuje nehodu pořadatel soutěže Muž roku David Novotný s tím, že motorku má Hájek úplně zničenou.

Soutěž Muž roku provází už několik let velká smůla. Miroslav Jech, který vyhrál v roce 2008, se nakazil boreliozou a zčásti ochrnul. Loňský vítěz Martin Zach skončil po skoku do vody ochrnutý.

„Přiznám se, že je to pro mě hodně nepříjemné. Doufám, že tohle bylo dotřetice a teď už bude všechno jenom pozitivní. Chystám se jít dokonce za kartářkou, aby mi řekla, jestli mě ještě čeká něco špatného při pořádání soutěže,“ přiznává smůlu Muže roku Novotný.

Jak dodal, Hájek by měl být do finále, které se koná sedmadvacátého srpna, v pořádku.

„Musel bych jim všechny jejich koníčky zakázat a dát jim to i do podmínek, že nesmí riskovat. A to opravdu nemůžu. Je důležité, že se hlavně nestalo nic smrtelného,“ uvádí Novotný, podle kterého patří Hájek mezi favority.

„V sobotu jsem mluvil s porotkyní Evou Decastelo, která mi přiznala, že se jí Honza velmi líbí. A kdyby prý nebyla vdaná, byl by to chlap přímo pro ni. A berou ho vážně i další porotci,“ usmívá se pořadatel, který doufá, že bude Hájek brzy v pořádku.