Tradiční akce, která se letos přesunula z haly Rondo na Brněnské výstaviště, se musela obejít bez kousků jednoho z největších propagátorů freestylu v České republice. Osmatřicetiletý Kuchař, jeden ze spoluorganizátorů, se zranil při úvodním dopoledním tréninku, když neustál první skok. „Byl trochu krátký. Přepadl přes přední kolo a motorka ho přimáčkla. Nevypadalo to ze začátku vůbec dobře, naštěstí je v pořádku,“ popsal nehodu jeden z účastníků akce freestylista Libor Podmol. „Byl hodně dobitý. Motorka ho vzala přes záda. Nebyl to hezký pohled,“ řekl další z jezdců Petr Pilát.

Kuchaře záchranáři odnesli na nosítkách a odvezli do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích, kde se podrobil sérii několika vyšetření. Ty ale neodhalily závažnější zranění, přesto rodák z Vrchlabí zůstal v nemocnici na pozorování. „Všechno by mělo být v pořádku. Snad v pondělí by ho měli pustit domů,“ potvrdila Kuchařova manželka Martina, že by se nemělo jednat o vážnější zranění.

Rozhovor s Petrem Kuchařem čtěte ZDE

Každopádně sobotní exhibice se jezdec, který žije v Hustopečích, nemohl zúčastnit. „Petr teď málo skákal a po zimě mu to hodně chybělo. Dělal jednoho z organizátorů, takže tady před závodem makal do jedné v noci,“ vysvětlil možnou příčinu Kuchařovy chyby Pilát. „První naměřovací skoky jsou vždycky nejtěžší,“ dodal.

Ještě před závodem si jihomoravský jezdec pochvaloval, že se mu delší dobu vyhýbají zranění. Naposledy se zranil před dvěma roky v Ostravě, kdy si pohmoždil žebra a způsobil otřes mozku.