Už od časného rána po něm ve vodě pátrali hasiči. „Ráno přijali policisté oznámení, že se pod splavem v Břeclavi topí muž. Podle prvotních informací měl připlout s loďkou po proudu řeky Dyje a sjet dolů ze splavu. Zde ho proud strhl pod hladinu a již ho nikdo neviděl,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Jak dodala, na místo se vydali také policejní potápěči.

„Hasiči na řeku spustili dva záchranné čluny zajištěné lanem. Pramici pod hladinou zahlédli, prudký proud a vír ale znemožnily loďku vytáhnout. Proto na místo povolali policejní potápěče a koryto řeky ze břehů a ze dvou mostů prohledávali do vzdálenosti zhruba dvě stě padesát metrů od jezu,“ potvrdil spolupráci záchranných složek mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Jak dodal, hasiči se domluvili s pracovníky Povodí Moravy na snížení hladiny Dyje. K tomu došlo především po převedení toku do odlehčovacího ramena. „Průtok vody přes břeclavský jez se tak podařilo snížit téměř na nulový stav. Hasiči pak na dně řeky několik metrů pod jezem objevili zbytky pramice rozlomené na tři kusy. Zhruba ve stejném místě pak policejní potápěči našli po jedenácté hodině tělo pohřešovaného muže,“ sdělil Haid.

„Na místo se dostavil majitel pramice, který policistům sdělil, že měl loďku připevněnou u břehu, a někdo mu ji do rána odcizil,“ vysvětlila Haraštová.