Muže za volantem se hustopečští policisté rozhodli zastavit nedaleko Velkých Pavlovic na Břeclavsku. Řidič se rozhodl ujet. „Ze silnice sjel do terénu, kde se jim pokusil ujet. Tam ale měli policisté navrch, proto se šofér vydal do centra Velkých Pavlovic. Hned v první zatáčce si o obrubník poničil zadní pneumatiku, ale ani vážný defekt ho nezastavil,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Ujíždějící muž v riskantní jízdě pokračoval, přitom ohrozil několik řidičů. „U Velkých Pavlovic se pak marně snažil ujet hlídce přes pole, ale tam mu auto zapadlo v bahně. Poslední marný pokus o útěk po svých mu pak zmařili policisté,“ popsal Vala.

Policisté zjistili, že prchající muž má zákaz řízení a pozitivní test na drogy. „V zavazadlovém prostoru navíc objevili větší množství podezřelých věcí, jejichž původ musí nyní objasnit,“ poukázal policejní mluvčí.

| Video: Youtube

V současné době je případ prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. V souvislosti s případem policisté žádají svědky, kteří byli ohroženi riskantní jízdou, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Romantika na ledu pod zámkem. Bruslaři si užívají zamrzlý rybník v Lednici

Bruslení na zamrzlé hladině zámeckého rybníka v Lednici. | Video: Deník/Iva Haghofer