Podle mluvčí policie Alice Musilové ztěžovala pátrání mnohahodinová prodleva mezi oznámením a odchodem muže i to, že neměl u sebe mobilní telefon. "Navíc nám žena sdělila, že manžel trpí Alzheimerovou chorobou. Kontaktovali jsme záchranáře, zda pohřešovaného muže nepřeváželi. Také jsme požádali starosty obcí Novosedly, Brod nad Dyjí, Drnholec, Nový Přerov a Dobré Pole o vyhlášení pohřešování po ztraceném houbař," sdělila Musiová.

Z důvodu blízkosti hranic a na základě informace manželky, že již v minulosti se muž ztratil, prošel obcemi až na rakouskou stranu kontaktovali policisté i rakouské kolegy. „Do pátrací akce se chystal i vrtulník a Speciální pořádková jednotka z Brna, rovněž jízdní policie, k dispozici byl i psovod. Těchto sil však nakonec nebylo zapotřebí, protože po poledni volala oznamovatelka s tím, že muže viděli asi před hodinou u Dolních Dunajovic. Ihned jsme požádali starosty obcí Dolní Dunajovice i okolní obce Perná, aby vyhlásili pátrání po pohřešovaném. Zároveň se do uvedené oblasti rozjely okolní břeclavské policejní hlídky," popsala mluvčí policie.

Místo volantu drží v ruce mobil, místo na silnici hledí na obrazovku. Na hazardující řidiče se tento týden při rozsáhlé kontrolní akci zaměřují jihomoravští policisté. Jen za čtvrtek přistihli desítku nezodpovědných kamionistů.
VIDEO: Při jízdě hleděli do mobilu. Policisté si došlápli na nezodpovědné řidiče

Mezitím oznamovatelku kontaktovala další paní z Dolních Dunajovic, která viděla jejího manžela. „Díky veřejnosti skončilo pátrání po muži úspěšně. Vyčerpaného a zmateného sedmašedesátiletého důchodce nakonec našli policisté obvodního oddělení Hrušovany nad Jevišovkou u obce Dolní Dunajovice ve směru na Pernou. K posouzení zdravotního stavu jsme přivolali zdravotnickou záchrannou službu a mezitím o nalezení manžela informovali jeho ženu. Záchranáři naštěstí neshledali nutnost hospitalizace nalezeného seniora a tak jsme jej mohli předat manželce do místa bydliště. Tímto děkujeme veřejnosti za všímavost a pomoc při pátrací akci," ocenila Alice Musilová.