Nejčastěji zasahovali u spadených stromů, a to celkem třicetkrát. Část střechy na bytovém domě ve Staré Břeclavi pak strhl silný vítr. „Chvilková vichřice a prudký déšť. Ani jsme to neslyšeli. Rázem jsme se podívali z okna a zůstali jsme jako opaření,“ okomentovala Jana Koldová, která bydlí v domě naproti.

Nejvíce výjezdů měli hasiči na Břeclavsku, kde zasahovali osmnáctkrát, a na Znojemsku. Tam vyjížděli k jedenácti událostem.

Projekt obnovy parku Na Zahájce v Hruškách.
Park po tornádu oživí díky studentům. Podívejte, jak to bude v Hruškách vypadat

Kvůli silným bouřkám, které se přes kraj přehnaly, byla řada domácností bez elektřiny. Z jihu Moravy je nejpostiženější oblastí Břeclavsko. Bez elektřiny zde bylo čtrnáct stovek odběratelů.

„Na našem distribučním území  na jihu Moravy a na Vysočině bylo zhruba 3 500 domácností s omezením dodávek elektrické energie. Evidujeme také devět poruch na vedení vysokého napětí,“ informoval mluvčí eg.d Roman Šperňák.

Nejčastějšími příčinami poruch jsou pády stromů a větví do vedení a jeho následné poškození. „Dodávky se nám daří rychle obnovovat. Ještě v sedm hodin večer hodin jsme evidovali více než šest a půl tisíce domácností s omezením dodávek,“ uvedl mluvčí.