Čtyři auta byla podle policie osobní, pátým pak kamion s cisternou. „Nehoda se stala na trase mezi Břeclaví a Hodonínem. Osobní auta jedoucí na Hodonín zpomalovala v důsledku tvořící se kolony. Jako poslední jel kamion s cisternou. Jeho řidič nedodržel bezpečnou vzdálenost, nedobrzdil a do těch čtyř aut postupně narazil a posouval je přes sebou,“ řekl Deníku Rovnost policejní mluvčí Petr Zámečník.

Cisterna se při srážce stočila tak, že zablokovala celou silnici. „Předběžně máme z místa hlášené čtyři zraněné osoby. Nemělo by jít o vážná zranění,“ doplnil mluvčí.

Shodou okolností měla objízdná trasa vést přes Josefov, kde se ovšem o něco později srazilo auto s cyklistkou. „Kvůli této nehodě se situace komplikuje,“ dodal Zámečník.

Bohužel si nehoda v Josefově vyžádala i přistání vrtulníku letecké záchranné služby. „Ženě staršího věku jsme poskytli přednemocniční péči a poté jsme ji se středně těžkými zraněními přepravili do traumacentra bohunické nemocnice,“ přiblížila zranění cyklistky mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Co přesně se v Josefově stalo, vyšetřují policisté.