Podle mluvčí krajské záchranky Michaely Bothové měl být zraněný řidič po nehodě v bezvědomí a dostal první pomoc. „Po příjezdu sanitky s lékařem už byl muž středního věku při vědomí. S mnohačetnými poraněními jsme jej převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích," konstatovala.

Příčinu nehody policisté vyšetřují. Alkohol ani drogy testy u řidiče kamionu neprokázaly. „U řidiče osobního auta jsme museli zajistit odběr krve,“ dodal Zámečník. Provoz po frekventované silnici byl po dobu vyšetřování řízený kyvadlově. Nyní už je průjezdná.

V noci se na Břeclavsku odehrála ještě jedna srážka kamionu s osobním autem. Ta si však žádné zranění nevyžádala. „Stala se o tři čtvrtě na jednu u Rakvic. Řidič osobáku, který jel za nákladním autem, nedobrzdil a zezadu do kamionu narazil. Účastníci nehody ji nakonec vyřešili přes euroformulář,“ podotkl Zámečník.

Ve středu večer hasiči zasahovali u nehody osobního auta a kamionu v Mikulově na křižovatce v ulici 28. října. „Jednu ženu a jednu dívku záchranáři s lehkými zraněními odvezli na chirurgii do břeclavské nemocnice," uvedla Bothová.