Lidé z projíždějících aut se začali ozývat ve středu před sedmou hodinou večerní. „Na linku 158 volalo několik řidičů, že na silnici vedoucí od Hustopečí směrem ke kruhovému objezdu běží kůň. Na místo vyjela hlídka a snažila se zvíře dohledat. Ovšem kůň se dostal až za Starovičky a běžel směrem k Zaječí," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Po zastavení zvířete jedním z mužů se policistům podařilo vypátrat majitelku. Ta si pro koně následně přijela. „Můžeme hovořit o velkém štěstí, že kůň nevběhl na dálnici či nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Řidiči museli zastavovat a začaly se tvořit kolony. Tím byl na úseku zkomplikován provoz, a to až do doby, než skončil odchyt," doplnila mluvčí.

Policisté případ předají úředníkům z odboru životního prostředí v Hustopečích. Majitelka je podezřelá z přestupku, protože zvíře dostatečně nezabezpečila. „V žádném případě nejde o ojedinělý případ, s nímž jsme se v poslední době setkali. Chovatelé by si měli uvědomit, že pohyb zvířat na silnici může vážně ohrozit nejen dopravu, ale způsobit i nemalé škody na majetku nebo dokonce zapříčinit zranění lidí," dodala Haraštová.