„Řidič osobního auta pravděpodobně nedal při vjezdu do křižovatky přednost a srazil se s kamionem. Bližší informace zatím nemám, nehodu budeme teprve vyšetřovat,“ uvedl vedoucí dopravního inspektorátu Jiří Mach.

Jestli při střetu sehrál svou roli i alkohol policisté zatím neví. Dýchnout totiž dali pouze muži za volantem kamionu. Ten vyvázl bez zranění. „U šoféra nákladního auta jsme dechovou zkouškou vyloučili přítomnost alkoholu. U řidiče osobáku však policisté kvůli jeho zdravotnímu stavu zkoušku nemohli provést,“ doplnil Mach.

Na místo nehody vyjížděl tým rychlé lékařské pomoci z Mikulova a také přiletěl vrtulník. Jeden zraněný totiž potřeboval okamžitě přepravit do nemocnice. „Záchranáři na místo dorazili do čtyř minut. Šestadvacetiletý muž byl v bezvědomí a utrpěl vážná poranění hlavy a hrudníku. Zasahující lékařka musela okamžitě zajistit základní životní funkce. Pacienta intubovala a podala mu nitrožilně veškeré potřebné léky,“ sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Mladíka zdravotníci ještě na místě stabilizovali a naložili do přivolaného vrtulníku, který jej přepravil do Fakultní nemocnice v Brně. Jeho spolujezdkyně z nárazu vyvázla se středně těžkými zraněními. Lékaři ji ošetřili a sanitkou převezli do břeclavské nemocnice. „Jedenadvacetiletá žena utrpěla otřes mozku, zhmoždění hrudníku a zlomeninu klíční kosti,“ doplnila Zuchová.

Policisté museli po nehodě silnici vedoucí na hranice uzavřít. Dopravu několik hodin odkláněli do centra města.

Na mikulovských silnicích je to za poslední měsíc v pořadí už třetí nehoda. V pondělí u čerpací stanice Shell narazil řidič osobáku do stojícího kamionu. Podle Jiřího Macha za kolizi může právě muž za volantem osobního auta. „U tohoto řidiče policisté zjistili, že se před jízdou posilnil alkoholem. Při nehodě se naštěstí pouze lehce zranil,“ řekl.

Mikulovský starosta Rostislav Kostiala myslí, že za časté nehody může hlavně neukázněnost řidičů. „Jde o oblast, kde je velká koncetrace provozu. V Mikulově je dost pěších lidí, osobních i nákladních aut. Řidiči jezdí přes město často vysokou rychlostí, někdy i nad sto kilometrů v hodině,“ řekl. S neukázněnými řidiči má vlastní zkušenost. Podle jeho slov ho nedávno v obci předjížděl kamion na úseku, kde se předjíždění nehodí.