Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v pátek ve 20:00, najdete v sobotním vydání jihomoravských deníků Rovnost.

„Na místě zasahovali hasiči a zdravotníci, kteří se dívku snažili oživovat. Rodině pak před příjezdem psycholožky poskytli posttraumatickou pomoc,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

K neštěstí podle všeho došlo po úniku plynu z karmy. „Náhlé úmrtí nezletilé dívky šetří kriminální policie. Jako pravděpodobnou příčinu smrti lze zmínit unikající plyn z karmy v koupelně,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Hana Kejlová s tím, že přesnou příčinu potvrdí až nařízená soudní pitva.

S ohledem na rodinu nechce policie k případu sdělovat další informace.

Poslední případ s podobným scénářem se stal zhruba před půl rokem v rodinném domě v Nikolčicích. Obětí se stal šestadvacetiletý mladík. Jeho matka odešla na návštěvu ke známým a když se po delší době vrátila zpět, našla syna ležet v koupelně. Nešťastník se udusil unikajícím plynem.

K tragédii došlo také v roce 2009 v Ladné. V té době šestatřicetiletý muž se udusil také v koupelně. Našla ho tam brzy ráno přítelkyně, které bylo divné, že se dlouho neukázal v ložnici.

Policejní mluvčí upozorňuje, že lidé mají ze zákona povinnost udržovat své komíny v pořádku. „Problém je, že lidé mají karmu v koupelně bez dostatečné ventilace. To jsou průduchy ve dveřích a oknech. Jsou často zanesené, takže přívod vzduchu není dostatečný,“ podotkla Kejlová. Lidé by měli myslet i na pravidelnou revizní správu odborného pracovníka.

ČTĚTE: Cyklistka nepřežila střet s náklaďákem