Tak skončila dopravní nehoda, která se stala v noci ze soboty na neděli na silnici u Rakvic. Osmnáctiletá dívka srazila autem dvaatřicetiletého muže. Před policisty se hájila tím, že šel uprostřed jízdního pruhu a v mlze ho zahlédla až na poslední chvíli.

„Nehoda se stala deset minut před jednou hodinou ranní. Řidička uvedla, že silnice byla mokrá a navíc byla mlha,“ sdělila krajská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Právě mlha mohla být důvodem, proč dívka chodce přehlédla. Podle jejích slov šel muž uprostřed pravého jízdního pruhu, místo po krajnici.

„Tým rychlé lékařské pomoci našel na místě nehody muže v bezvědomí s těžkými zraněními postihující více částí těla,“ uvedla na svém webu Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje.

Záchranáři nešťastníkovi zajistili dýchací cesty, dali mu veškeré léky a roztoky, zafixovali tělo a po stabilizování jej převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

Případ dále šetří kriminalisté. Jedno je jisté, nehodu nemá na svědomí alkohol. Jak policisté zjistili, dívka před jízdou nepila.