Zatímco lidé v plavkách v pondělí stříkali vodou rostliny v zahrádkářské kolonii za chemičkou v břeclavské městské části Poštorná, o kousek dál vystupovali cestující z osobního vlaku. Přestože ještě nebyli na nádraží, museli ven. Důvodem se stala sražená osmačtyřicetiletá Břeclavanka, která skončila pod lokomotivou. Když na místo vyrazili lékaři, hasiči a policisté, hodiny ukazovaly krátce po sedmé hodině ranní.

„Žena byla v prostoru, který je veřejnosti nepřístupný. Neměla tam vůbec být," říkal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Souprava mířila z Břeclavi směr Hrušovany nad Jevišovkou. Nedojela. Zástupci Českých drah proto zajistili cestujícím náhradní autobusovou dopravu. „Jde o osobní vlak, který nejezdí o prázdninách, tudíž šlo pravděpodobně o školní spoj. Naštěstí tahle trať není tak frekventovaná, horší by to bylo na té mezinárodní," mínil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Kolize se stala u mostu nad slepým ramenem Dyje. Že by si tamtudy někdo krátil cestu, je podle tamních zahrádkářů nesmysl. „V zatáčce, kde k tomu došlo, je to hodně zarostlé stromy a keři. Viděli jsme přijíždět sanitku i kriminálku. Pro nás jsou takové věci hodně nepříjemné," řekla žena, jež si přála zůstat v anonymitě.

Zahrádkáři tvrdí, že kolize v tomto místě není ojedinělá. „Před léty kráčel po kolejích muž. Říkala jsem si, co tam dělá. Nakonec si lehl na koleje," vzpomínala žena.

Po deváté hodině z místa odjelo auto pohřební služby i hasiči, kteří chvíli předtím oplachovali stříkačkou desítky metrů kolejí. Tou dobou byla už trať pomalu průjezdná.

Dopoledni informace naznačovaly, že žena spáchala sebevraždu. Odpoledne verzi potvrdila policejní mluvčí Kamila Haraštová. „Cizí zavinění jsme vyloučili, žena vstoupila do kolejí náhle. U strojvůdce jsme nenašli žádnou míru zavinění. Nyní zvažujeme důvody, proč žena zemřela," sdělila Haraštová.

V letošním roce se na jižní Moravě střetl vlak s člověkem už sedmnáctkrát. Jedenáct lidí zemřelo, dalších šest utrpělo zranění. Smutné zastoupení má i břeclavský region. V druhé polovině dubna přišel o končetiny teprve jednadvacetiletý mladík, jenž si lehl na koleje u Podivína. Vážná zranění utrpěla rovněž dívka, kterou zachytil vlak u nádraží v Břeclavi, kde společně s kamarádem přecházela koleje.