Fotka pořízená po nárazu ukazuje, že závory byly dole. Jak se traktor dostal na koleje, vyšetřují policisté. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o střet v malé rychlosti, došlo jen k posunutí traktoru a poškození závory. Řidič traktoru i strojvedoucí se podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem," oznámila mluvčí policistů Andrea Cejnková.

Z dosavadních informace je podle ní patrné, že traktor měl technickou závadu - poruchu převodovky. „Porucha byla hned nahlášena a osádka v době střetu již v traktoru nebyla," dodala mluvčí Cejnková.

Při nehodě se díky tomu nikdo nezranil. Střet však zastavil provoz na silnici i trati. Místem jinak běžně projíždí osobní vlaky, rychlíky i nákladní doprava. Železnice tam mimo jiné spojuje Břeclav s Hodonínem. Předpokládaný konec omezení je kolem dvanácté hodiny.

Správa železnic uvedla, že vlak u Mikulčic převážel nová auta. Díky včasnému informování o uvízlém stroji se nepoškodilo ani jedno. Zástupci organizace také potvrdili, že traktor patřil autoškole.

close Kvůli technické závadě zůstal traktor na kolejích v Mikulčicích, vjel do něj vlak. info Zdroj: Správa železnic zoom_in Kvůli technické závadě zůstal traktor na kolejích v Mikulčicích, vjel do něj vlak.

„Řidič autoškoly byl duchaplný a včas vyskočil. Poděkování si ale zaslouží také kolegové z Centrálního dispečerského pracoviště Přerov, kteří rizikovou situaci zaznamenali a strojvedoucího o překážce včas informovali. Mimořádnou událost odnesl pouze přejezd," ujistila Správa železnic.