Místo u Mikulova zůstalo uzavřené, policisté naváděli další auta přes Dolní Dunajovice a Březí. K nehodě spěchali záchranáři. Jejich mluvčí Lukáš Dvořáček Deníku řekl, že na pomoc povolali i vrtulník. Ten se však ještě za letu otočil a vrátil zpět.

„Pozemní posádky tam byly první. Řidič však zemřel ještě před jejich příjezdem, vrtulník proto odvolaly,“ sdělil mluvčí Dvořáček.

Lehčí zranění utrpěl i muž za volantem kamionu. Záchranáři ho po ošetření mohli nechat na místě.

Obětí kolize je penzista ve věku 87 let. Z policejního vyšetřování vyplynulo, že při vjezdu z vedlejší silnice do křižovatky nedal přednost. Při nárazu se navíc kamion převrátil a cestu zablokoval.

Tragická nehoda na I/50 u Kunovic, 4. srpna 2021
Silničáři umírali na dálnici nejen u Hustopečí. Mladíka srazil u Lanžhota kamion

Náklad z havarovaného kamiónu se podařilo v noci přeložit, kamión postavit na kola a odtáhnout. Nyní je již cesta plně průjezdná.

Břeclavsko zažívá tragické období. Počátkem týdne na dálnici D2 u Hustopečí zemřeli dva silničáři provádějící údržbu v odstavném pruhu. Do jejich dodávky narazila dvě osobní auta. Jeden muž zemřel na místě. Druhého se záchranáři snažili ještě oživit, ale marně. Co přesně se tam stalo, není z vyšetřování zatím zcela jasné.