„Oba byli při vědomí a po ošetření jsme je k další péči předali do nemocnice v Břeclavi,“ potvrdila mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Okolnosti nehody řeší policie. Hasiči odtlačili poškozená auta mimo silnici, aby mohli projíždět ostatní řidiči.

V nemocnici skončila rovněž cyklistka, která se v pondělí ráno srazila s osobním autem u Erbenovy ulice v Hodoníně. Ke kolizi kolem čtvrt na devět jeli hasiči, policisté i záchranka.

Policie ukázala vážnou nehodu, při které došlo ke srážce osobního auta a dítěte.
VIDEO: Kousek od tragédie na jihu Moravy. Policie ukázala, jak auto srazilo dítě

„Na místě jsme ošetřili jednoho člověka a s lehkým zraněním ho převezli na chirurgii nemocnice v Hodoníně,“ sdělila mluvčí záchranné služby Bothová.

Podle informací Deníku bylo pravděpodobnou příčinou srážky nedání přednosti. Dechové zkoušky vyloučily, že by se na nehodě podílel alkohol. „Nehodou se zabýváme,“ oznámil mluvčí policistů Pavel Šváb.

Rozjezd nového pracovního týdne zhořkl také v Hodonicích na Znojemsku. Přibližně ve stejnou dobu tam bouralo nákladní auto a motorkář. Co nehodu způsobilo, policie zatím neřekla.

Převaděč skončil s pouty na rukou. Policie ho zadržela v Břeclavi.
VIDEO: Pronásledování v Břeclavi. V autě bylo deset lidí, převaděč dostal pouta

„Silnice byla kolem místa srážky průjezdná kyvadlově. Přibližně o čtvrt na deset se podařilo provoz obnovit bez omezení,“ uvedl mluvčí Šváb.

Záchranka z Hodonic odvezla jednoho člověka, který utrpěl lehčí zranění. Do péče si ho převzali lékaři na chirurgii ve znojemské nemocnici.