"Postarší řidič mitsubishi, který převážel dva holandské důchodce, pravděpodobně vjel v zatáčce u Valtic do protisměru. Tam se čelně srazil s protijedoucím renaultem, ve kterém byli čtyři cestující - tři ženy a jeden muž, všichni ve věku kolem sedmatřiceti let," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Na místo kolize okamžitě vyjeli kromě hasičů také čtyři záchranářské týmy. V autě, ve kterém cestovali cizinci, byla zaklíněná sedmdesátiletá žena z Holandska bez známek života.

"Žena utrpěla mnohočetná poranění, přes veškeré úsilí a intenzivní resuscitaci se nepodařilo obnovit základní životní funkce a žena podlehla následkům svých zranění," vysvětlila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Další vážné zraněnou ženu našli zdravotníci v renaultu. Bylo nutné, aby se co nejdříve dostala k odbornému ošetření, povolali proto na pomoc vrtulník. Ten ji přepravil do brněnské nemocnice.

"U ostatních se jednalo zejména o zhmoždění hrudníku a poranění končetin. Zasahující týmy všechny zraněné na místě ošetřily, zafixovaly zranění, podaly nitrožilně léky a monitorovaly životní funkce. Poté je rozvezly do nemocnice v Břeclavi a brněnských nemocnic," popsala Zuchová.

Hasiči na obou autech udělali opatření proti vzniku požáru. "Protože auta byla po čelním nárazu předními částmi zaklesnutá do sebe, museli vozy od sebe odtrhnout a vypáčit kryty motorů, aby mohli odpojit baterie. Sorbentem na vozovce zlikvidovali skvrny uniklých provozních kapalin. Silnici hasiči rovněž uklidili od střepů a úlomků karoserií," doplnil Haid.

Podle mluvčí břeclavské policie Kamily Haraštové na vině bude pravděpodobně chvilková nepozornost řidiče mitsubishi. "Jak sám řidič uvedl, na okamžik se ohlédl za krásami přírody. Zadíval se na Pálavu a hrad. Přestože se jednalo jen o chviličku nepozornosti, tento letmý okamžik si vyžádal tu nejcennější oběť - lidský život," informovala Haraštová.

Policisté nařídili u obou řidičů odběr krve ke zjištění alkoholu, kvůli jejich zdravotnímu stavu totiž nemohli na místě udělat dechové zkoušky. Hmotnou škodu na obou autech vyčíslili předběžně na téměř čtvrt milionu korun.