Na místo nedaleko Vranova mlýna v Břeclavi zavolal hlídku místní rybář. Nereagujícího muže našel ležet u mlýnského náhonu v křoví. „Strážníci bezdomovce nakonec probrali. Po chvíli však bylo jasné, že se bez pomoci lékařů neobejde," sdělil mluvčí břeclavských městských policistů Zdeněk Novák.

Silně opilý muž se podle hlídky nemohl vůbec postavit na nohy, dokonce si ani sednout. „Kvůli horku byl dehydrovaný, měl na sobě různé fleky. Jeho tělo bylo obklopeno množstvím hmyzu a na části kůže již vegetovali cizopasníci a jejich larvy," přiblížil nehezký obrázek Novák.

Muž nepatří k dlouholetým břeclavským bezdomovcům. Podle strážníků se jím stal teprve nedávno. „Uvedl, že na místě ležel bez pohnutí několik dnů. Přivolaná posádka sanitky ho převezla k ošetření do nemocnice," doplnil mluvčí.

LETOS DRUHÝ PŘÍPAD

V tomto roce nešlo podle Nováka o první podobný případ. „Letos je už druhý. Na jaře jsme narazili na podobného člověka v nedaleké lokalitě. Stává se, že těmto lidem třeba uhnívá končetina nebo odumírá kůže," zmínil.