Na místě zasahovali záchranáři. „Pokračovali v resuscitaci pacientky, dokud neobnovili její životní funkce," potvrdila na dotaz redakce mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Truksová Zuchová.

Žena utrpěla těžké poranění, přiletěl pro ni kvůli tomu vrtulník. „S vážnými zraněními jsme ji letecky přesunuli na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno," shrnula mluvčí záchranky.

Budova střelnice v Hustopečích se dočkala rekonstrukce. Už je zkolaudovaná.
Střelnice v Hustopečích je zkolaudovaná. Uvnitř bude historický lis i časová osa

Dorazili také hasiči, kteří zajistili místo nehody. Po dobu zásahu zůstala hlavní komunikace ve Starovičkách pro řidiče uzavřená, okolnosti události dále prověřují policisté. „Potřebujeme hovořit s případnými svědky nehody. Zejména pak žádáme řidiče, kteří místem projížděli a mají ve vozidle umístěnou kameru, která incident zachytila, aby kontaktovali policii na telefonním čísle 974 632 260, případně na tísňové lince 158," doplnila Cejnková.

Policisté hledají i svědka nehody v ulici Jana Palacha v Břeclavi. V úterý před šestou hodinou večer se střetl na přechpdu pro chodce u bývalého hotelu Terezka Volkswagen Passat s chodcem. Ten skončil zraněný v nemocnici. „Žádáme řidiče vozidla kombi bílé barvy, který dle získaného videozáznamu v danou chvíli místem projížděl, za nehodou na krátkou chvíli zastavil, pak pokračoval v jízdě a odbočil vlevo na parkoviště, aby se ozval a poskytl případně doplňující informace na telefonním čísle 974 632 206, případně přes tísňovou linku 158," uvedla Cejnková.