„K nehodě došlo v úterý asi ve čtyři hodiny odpoledne. Řidič motorky jel ve směru na Podivín a před koncem pravotočivé zatáčky se zřejmě rozhodl předjet zatím neznámé nákladní auto,“ informovala břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.

Jakmile motorkář vjel do levého jízdního pruhu, ocitl se přímo před protijedoucím osobním autem Renault Espace a čelně se s ním srazil. Na místo vyjela okamžitě břeclavská záchranná služba a na pomoc přiletěl také vrtulník.

„Devětadvacetiletý motorkář vyšel ze střetu s mnohočetnými zraněními, bylo nutné jej zaintubovat, dát umělou plicní ventilaci a nitrožilně potřebné léky. Po ošetření na místě jej letecká záchranná služba přepravila do Úrazové nemocnice v Brně,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. Řidič auta měl jen lehká poranění, která mu na místě zdravotníci ošetřili.

Břeclavští dopravní policisté nyní žádají o spolupráci. Hledají svědky, kteří se v uvedené době pohybovali na místě dopravní nehody nebo v jejím okolí. Pátrají také po řidiči náklaďáku, který mladík na motorce předjížděl. Veškeré informace policisté uvítají na kterémkoliv policejním oddělení nebo na bezplatné lince 158.