„Hlídání bezpečnosti v blízkosti škol přímo ve městě Břeclavi není žádnou novinkou. Policisté spolu s městskými strážníky se této problematice věnují již dlouhou dobu. Takovéto kontroly v současnosti plánují policisté i v ostatních městech a obcích,“ popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Podle jejích slov však důraznější dohled u přechodů není jedinou aktivitou dopravních policistů. Dopraváci totiž po vyhodnocení a zpracování nehodovosti zasílají starostům pověřených obcí přehledné mapy, na kterých jsou zakresleny nejen nehody, ale především důležité přechody pro chodce a místa se zvýšeným pohybem chodců či cyklistů.

„Policisté věří, že se společnými silami zaměří na dopravní situaci, a že obce pouvažují i o vytvoření stavebních opatření, která by k bezpečnosti výrazně přispěla. Například ostrůvky, zvýšené přechody, cyklistické stezky či vyhrazené pruhy,“ dodala Haraštová.

Strážci zákona ale také varují, že samotná preventivní opatření nepostačí, pokud se projíždějící řidiči nenaučí být zodpovědní a ohleduplní ke všem ostatním na silnicích.