V současné době neznáme totožnost utonulého a žádáme veřejnost o pomoc. K popisu lze upřesnit, že muž byl ve věku kolem sedmdesáti let, byl štíhlé a menší postavy, asi do sto šedesáti centimetrů. Na sobě měl oblečené modré rifle, zelené spodní prádlo, šedé ponožky a na nohou černé polobotky. Byl holohlavý, pouze vzadu měl krátké šedé vlasy a po stranách prošedivělé kotlety," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Muž z Břeclavi?

Vyšetřovatelé vyjeli na místo chvíli po jedné hodině odpolední, když je na tělo někdo telefonicky upozornil. Muž byl zaklíněný. „Na místo ihned vyjela hlídka a celá výjezdová skupina. Byli přivoláni také profesionální policejní potápěči a ti provedli důkladné ohledání místa a tělo z řeky vytáhli," sdělila mluvčí.

Kudy se muž do vody dostal a proč u řeky byl momentálně policisté zjišťují. Oslovili už rovněž zástupce domovů pro důchodce a nemocnici. Do čtvrtečního podvečera bezvýsledně. „Přikláníme se k variantě, že šlo o někoho z Břeclavi. Jsme přesvědčení, že utonul. Žádná zranění u něj lékař nenašel," sdělila mluvčí. Policisty lze kontaktovat prostřednictvím linky 158.