Případ vzbudil množství ohlasů. Lidé kritizovali způsob, jakým se člověk psa zbavil.

Čtěte také: Psa našli přivázaného ke stromu u hřbitova. Se vzkazem: Nemohu se o něj starat

Na případ upozornili městští policisté. Nyní za nimi přišel majitel s vysvětlením, že se mu zvíře ztratilo. „Nedokáže vysvětlit, jak se pes dostal do Břeclavi, tvrdí jen, že zmizel. Z útulku si ho již vzal zpět k sobě,“ sdělil zástupce velitele břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Strážníkům volal příbuzný, který křížence poznal. Poté si pro něj přišel starší muž, přestože vzkaz byl napsaný v ženském rodu. „Nepochází z Břeclavi, žije v jedné z obcí v okolí,“ podotkl Novák. Konkrétní být nechtěl.

Způsobem ponechání psa na pospas osudu se městští policisté nadále zabývají. S podezřením na týrání jej poté předají břeclavským úředníkům. Případ se zřejmě objeví v přestupkovém řízení, kde se trestem může stát pokuta.

Za krátkou dobu, co bylo zvíře v útulku, dostalo nové „pracovní“ jméno. Křížek. „Bylo to kvůli místu nálezu u hřbitova. Pes byl nezdravě obtloustlí. Vůbec nevylézal z boudy, byl v depresi. Přijetí majitele bylo vlažné, ale podle vrtění ocasem ho poznal,“ reagovala pro Deník Rovnost vedoucí městského útulku, jež stojí v nedalekých Bulharech, Lenka Malinovská.

Co se stalo?
∙ Psí kříženec zůstal přivázaný ke stromu u břeclavského hřbitova.
∙ Na krku měl vzkaz: „Jsem nemocná a v důchodu už se o něj nemohu starat“.
∙ Ze zajetí mu pomohli strážníci, kteří začali pátrat po majiteli podezřelém z týrání zvířat.
∙ Informaci na internetu sdílely desítky lidí, další zástupy ji komentovaly.
∙ Pes skončil v městském útulku, kam si pro něj přišel majitel, kterým je starší muž.