Na místě zasahovaly profesionální jednotky hasičů z Břeclavi a Hodonína. „Po příjezdu na místo jsme vyprostili zaklíněného řidiče pomocí hydraulického zařízení a předali jej záchranné službě," uvedl velitel zásahu Jaroslav Cigánek.

Záchranáři převezli zraněného vrtulníkem do brněnské nemocnice. Jeho stav je podle posledních informací stabilizovaný. „Vzhledem ke zranění nešlo udělat u řidiče ani test na přítomnost alkoholu ani drog. Proto jsme nařídili odběr krve," řekla Haraštová.

Z převrácené cisterny unikla nafta, kterou hasiči zasypali sorbentem. Větší problém však způsobil samovolný únik kapalného dusíku, který cisterna převážela. „Nesmíte být blízko, aby nedošlo k poleptání. Dusík je totiž sám o sobě nebezpečná látka. Ale pokud pojistné ventily fungují, jak mají, nemělo by k ničemu vážnému dojít," sdělil Cigánek.

Na místo přijela náhradní cisterna, do které na etapy látku přečerpali.

Převrácená cisterna úplně uzavřela silnici I/55. Na dlouhých zhruba devět hodin. Policisté odkláněli směrem od Břeclavi dopravu přes Ladnou, nákladní auta až na další odbočce. Z druhé strany museli řidiči odbočit na Prušánky. Při výjezdu z Břeclavi se tvořily kolony. Projet se místem dalo až před pátou hodinou odpoledne, kdy policisté už dopravu řídili kyvadlově. Uzavřený byl i sjezd z dálnice D2.

Zhruba ve dvě hodiny odpoledne dopravu u Břeclavi zkomplikovala i nehoda dvou kamionů na 46. kilometru dálnice D2 ve směru na Bratislavu (čtěte ZDE). Zemřel při ní jeden řidič. Auta mířící k Břeclavi poté policisté odkláněli na exitu u Podivína.