„Řidička jela i se spolujezdkyní osobním autem po hlavním silničním tahu od Břeclavi směrem na Hustopeče. Od Rakvic vyjížděl řidič s Gazem, který jim nedal přednost. Na křižovatce došlo ke střetu. Náraz fiat úplně odhodil ze silnice,“ přiblížila tragickou nehodu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

„Fiatu Stilo po nárazu srazil reklamní poutač a skončil mimo silnici převrácený na střechu,“ upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Řidička náraz nepřežila, její dvaačtyřicetiletá spolujezdkyně skončila s lehčím zraněním v nemocnici. Čtyřiašedesátiletý viník nehody odnesl srážku těžkým zraněním.

„Obě ženy z fiatu vytáhli okolo projíždějící motorkáři. Řidičku, která nejevila známky života, se snažili resuscitovat. V oživování ženy vzápětí pokračovali také hasiči a zdravotníci. Lékař záchranné služby ale konstatoval, že žena nehodu nepřežila,“ popisoval Haid.

Na místě neštěstí pomáhali profesionální hasiči z Hustopečí. Po příjezdu se kromě oživování řidičky fiatu soustředili také na první pomoc její zraněné spolujezdkyni a zraněnému řidiči volhy. Ten zůstal v autě zaklíněný a hasiči museli k jeho vyproštění hydraulickým nářadím odstranit levé boční dveře. Pak také pomohli zraněné naložit do sanitek.

Na silnici byl po dobu šetření a odstraňování následků střetu obou aut omezený provoz do jednoho jízdního pruhu a dopravu usměrňovali policisté.

Příčiny nehody jsou zatím stále předmětem vyšetřování. Jedním z důvodů mohla být i menší znalost prostředí, protože řidič Gazu byl z Olomoucka a ženy jedoucí ve fiatu z Brněnska. Případ převzala služba kriminální policie a vyšetřování.