„Na výjezdu z čerpací stanice u křižovatky ulice 28. října se silnicí do Břeclavi nedaleko hranice s Rakouskem se srazilo osobní auto s tahačem,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Podle policistů řidič osobního auta nedal přednost kamionu, který jel po hlavní silnici. Prudký náraz odhodil auto na betonovou zábranu, od které se vůz odrazil do vzdálenosti téměř deseti metrů. V autě cestovali tři lidé, kterým přispěchali na pomoc svědci nehody. Ti je také ze zdemolovaného stroje vytáhli ještě před příjezdem záchranářů.

Zasahující lékař po příjezdu na místo zhodnotil zdravotní stav pacientů a z důvodů těžkého zranění ženy požádal o zásah týmu letecké záchranné služby.
„Šedesátiletá žena utrpěla vážná poranění hlavy a její zdravotní stav vyžadoval okamžitou lékařskou péči,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Lékař ženu zaintuboval, napojil ji na umělou plicní ventilaci a nitrožilně ji podal všechny potřebné léky. Zraněnou stabilizoval a za stálé péče ji vrtulník přepravil do Fakultní nemocnice v Brně. Tam však kvůli těžkým poraněním zemřela.

„Zdravotní stav zraněné ženy byl neslučitelný se životem. Svým zraněním v nemocnici podlehla,“ informovala mluvčí brněnské Fakultní nemocnice Anna Nesvadbová.

Srážku odnesli na zdraví ještě další dva lidé. Německý řidič náklaďáku vyvázl bez zranění. „Jednašedesátiletý muž a čtrnáctiletý chlapec utrpěli poranění hrudníku. Po ošetření na místě je záchranáři převezli do nemocnice v Břeclavi,“ dodala Zuchová.

Zdravotníkům pomohli při ošetřování a nakládání zraněných k převozu také hasiči. Poté na autě udělali protipožární opatření, odpojili baterii a uklidili místo nehody od střepů a úlomků skla.