Na místo přijely dvě posádky záchranářů, jedna s lékařem a druhá bez lékaře. "Řidiče osobního auta jsme ošetřili, zafixovali a převezli do nemocnice. S největší pravděpodobností se jedná o zranění lehčího charakteru, což je na kolizi vlaku s autem překvapivé," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Skutečný zdravotní stav pacienta ale podle ní ukáže teprve podrobné vyšetření v nemocnici. "Mohou tam být skrytá zranění, která na místě nelze odhalit," doplnila Bothová.

Ve vlaku v tu dobu cestovalo několik desítek osob, nikdo z cestujících nebyl zraněn. „Železniční přejezd je v tuto dobu uzavřen, probíhá vyšetřování dopravní nehody,“ uvedl ještě krátce po půl deváté mluvčí policistů Petr Zámečník.

Příčiny nehody policisté zjišťují. „Nehodu dokumentujeme, zjišťujeme rozsah škody a také míru zavinění účastníků nehody,“ uvedl Petr Zámečník.

Sokol Lanžhot (v červeném). Ilustrační foto.
Lanžhot složil úspěšný reparát

Na místě byli také profesionální hasiči z Hustopečí a Správy železniční a dopravní cesty z Brna. "Provádíme protipožární opatření a zajištění místa nehody," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Doprava na železnici i na silnici byla kvůli nehodě na tři hodiny uzavřena. „Provoz vlaků i aut byl v tuto chvíli již obnoven,“ potvrdil krátce po deváté hodině mluvčí policie Petr Zámečník.

Policisté uvítají výpovědi cestujících i svědků nehody. "Hledáme cestující z vlaku, kteří mohli utrpět nějakou újmu, ale i další, aby podali svědeckou výpověď k této nehodě. Ozývat se mhou v pracovní době 7:00 - 15:00 hodin na telefon 974 632 262," vyzývá mluvčí Petr Zámečník.