„Operční středisko hasičů dostalo výzvu o nehodě sedm minut po devatenácté hodině. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních hasičů, a to ze stanic v Pohořelicích, Židlochovicích a v Lidické ulici v Brně. Připojily se také dobrovolné jednotky z Vranovic Přísnotic,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Řidič náklaďáku s návěsem převážející řepu podle policistů pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a převrátil se do příkopu. Náklad se při havárii vysypal a zatarasil celou silnici mezi Přibicemi a Pohořelicemi. Protože se z převraceného kamionu kouřilo, jeli hasiči původně hasit oheň. Když ale přijeli na místo zjistili, že dým pochází pouze ze zablokovaných brzd a hašení není třeba.

Úklid řepy ze silnice si zajistil majitel náklaďáku, pomáhali také silničáři. Hasiči se snažili zabránit úniku nafty z palivové nádrže, proto povolali auto, které používají k likvidaci chemických havárií. Z havarovaného kamionu přečerpali téměř 600 litrů nafty.

„Krátce po desáté hodině večer hasiči ukončili čerpání nafty do sudů a zahájili přípravy na vyproštění soupravy. Asi o hodinu později se podařilo pomocí jeřábu dostat kamion zpět na kola,“ doplnil Haid.