„Zřejmě přehlédl výstražné signalizační zařízení a vjel na přejezd. Právě v tu chvíli však přijížděl motorový osobní vlak, který narazil do boku osobního auta a sunul ho po kolejích asi padesát metrů," přiblížil nehodu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Z Fordu Focus museli muže, jenž jel v autě sám, vyprostit hasiči.

Kvůli tomu odstřihli střechu auta a řadicí páku. Když pro něj přiletěl přivolaný vrtulník, byl zraněný podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové při vědomí. „Utrpěl poranění hrudníku. V danou chvíli nebyl v ohrožení života," řekla. Vzhledem k tomu, jak důležité orgány se nacházejí v poraněné oblasti, však nevyloučila i smrtelné následky.

Ze zhruba desítky cestujících ve vlaku se nikdo nezranil, jen museli půldruhé hodiny čekat na odvoz náhradním autobusem. Přes přejezd, který se nachází na frekventovaném tahu na Brno, se nedalo asi hodinu projet a vytvořila se menší kolona. Potom dopravu řídili policisté. Podle Drážní inspekce vznikla při nehodě škoda odhadem za 110 tisíc korun.