„Nehoda se stala mezi druhou a třetí hodinou ráno, přesný čas neznáme. Řidič staršího auta zřejmě nepřizpůsobil styl jízdy povaze silnice a v ostré pravotočivé zatáčce vyletěl s autem do pole. Nehodou budeme dále šetřit,“ řekl vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z Hustopečí. Oznámení přijali několik minut po druhé hodině ráno. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Haida skončilo auto zhruba pět metrů od silnice ve svahu převrácené na střechu.

„Řidič, který zřejmě nebyl připoutaný bezpečnostním pásem, při havárii z auta částečně vypadl pravým bočním okénkem a auto ho přimáčklo,“ popsal Haid.

Hasiči s pomocí svědků nehody převrátili auto na levý bok, aby se dostali k řidiči. Toho pak hydraulickým nářadím vyprostili a předali do péče zdravotníků. Ti však vzápětí oznámili, že muž svým zraněním podlehl.

„Na místo ihned vyjel záchranný tým z Hustopečí. Po příjezdu však zjistili, že muži již není pomoci, lékař proto konstatoval smrt,“ vysvětlila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Hustopečští hasiči se pak zaměřili na protipožární opatření na autě a odpojili baterii. „K úniku provozních kapalin nedošlo. Místo nehody jsme po dobu jejího vyšetřování osvětlili a na žádost policistů také otevřeli zavazadlový prostor auta. Zásah jsme ukončili před čtvrtou hodinou,“ uzavřel Haid.

I když je zatáčka označená a dává řidičům jasnou výstrahu, někteří zapomenou sundat nohu z plynu. V tomto místními dobře známém úseku už došlo k mnoha nehodám.