„Jednadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl na mokré vozovce řízení a najel do svodidel. Po nárazu auto přeletělo přes vodní strouhu, jež místem protéká. Vozidlo po nehodě zůstalo obrácené na střeše a náraz byl natolik silný, že z předního sedadla vypadla do vody třiadvacetiletá spolucestující," přiblížila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jak Haraštová dodala, krátce po této nehodě projížděl místem policista z Obvodního oddělení Hustopeče, který zrovna mířil do práce na noční službu. „Nezaváhal ani na chvíli a okamžitě vyběhl ze svého auta. Podařilo se mu vytáhnout ženu z vody a ihned jí poskytl první pomoc. Následně těžce zraněnou ženu předal rychlé záchranné službě, která na místo přijela. Díky své duchapřítomnosti zachránil mladé ženě život," zdůraznila Haraštová.

Když dopravní policisté poté vyzvali řidiče škodovky, aby se podrobil odbornému měření na alkohol, na displeji se ukázala pozitivní hodnota – 2,09 promile alkoholu v dechu. Policisté muži tak zadrželi řidičský průkaz a v současné době se celým případem zabývají. Mladý řidič skončil se zraněními rovněž v nemocnici.