Předchozí
1 z 4
Další

CIZINEC USMRTIL SILNIČÁŘE NA D2

Rumunský řidič kamionu narazil na konci dubna 2020 na dálnici D2 u Lanžhota na Břeclavsku do vozu pracovníků údržby Ředitelství silnic a dálnic. Mladý zaměstnanec silničářů zemřel. Zanechal po sobě partnerku a dvě malé děti.

K nehodě letěl vrtulník. Ilustrační foto.K nehodě letěl vrtulník. Ilustrační foto.Zdroj: Hasiči JMK

Břeclavský okresní soud cizince odsoudil za usmrcení z nedbalosti k čtyřletému podmínečnému trestu, při jehož porušení odsouzený stráví ve vězení dvacet měsíců. Řidič přiznal, že krátce před nehodou zapíjel lék.

Dva lidé zemřeli při pondělní nehodě na dálnici D2 u Hustopečí.
Oběti tragické nehody na D2 u Hustopečí: silničáři pracovali v odstavném pruhu

Láhev mu však spadla a v okamžiku, kdy se pro ni ohnul, ztratil kontrolu nad řízením a došlo k havárii. „Řidič přiznal své zavinění, trest odpovídá návrhu obžaloby. Ponechal jsem si lhůtu pro zvážení dalšího postupu,“ řekl tehdy České televizi státní zástupce Jan Slaný.

ŘIDIČKA SRAZILA DĚLNÍKA V ŽABOVŘESKÉ

Řidička srazila v brněnské Žabovřeské ulici v červnu 2020 stavebního dělníka. Ten vyvázl z nehody se středně těžkým zraněním.

Žena v omezení vyjela mimo silnici do místa, kde byl zrovna přítomný stavební dělník. Dechová zkouška u ní byla negativní. „Protože řidička s autem skončila mimo vozovku, na dopravní situaci v místě neměla nehoda vliv," uvedl tehdy policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ilustrační foto
V omezení na Žabovřeské sjela ze silnice a srazila dělníka. Má těžké zranění

V Žabovřeské ulici platilo tehdy krátkou dobu nové uspořádání dopravy. Řidiči jedoucí od Pisárek nemohli využít nájezd na most přes ulici směrem do Bystrce. Lidé za volantem směřující z Králova Pole do Pisárek čekala hned dvě zúžení do jednoho pruhu.

DVA MRTVÍ. ŘIDIČ SKONČIL VE VĚZENÍ

Dva silničáři zahynuli při nehodě na začátku srpna 2021 u Kunovic nedaleko hranic s Jihomoravským krajem. Frekventovaná silnice I/50 byla na čas uzavřená. „Čtyřicetiletý řidič nákladního auta Renault Master jel ve směru od Starého Města na Kunovice. Z doposud přesně nezjištěných příčin na rovném úseku přehlédl při pravé krajnici stojící automobil Peugeot Boxer, u kterého dva pracovníci pokládali přenosné značení. Při nárazu do stojícího automobilu oba muži zemřeli," popsala tehdy policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda na I/50 u Kunovic, 4. srpna 2021Tragická nehoda na I/50 u Kunovic, 4. srpna 2021Zdroj: Policie ČR

Krajský soud v Brně v polovině srpna letošního roku zamítl odvolání řidiče a potvrdil mu tři roky vězení ve věznici s ostrahou a zákaz řízení motorových vozidel na pět let.

Dva lidé zemřeli při hromadné nehodě, která se stala v pondělí před pátou hodinou odpoledne na dálnici D2 u Hustopečí na Břeclavsku.
Tragická nehoda na D2 u Hustopečí: dva mrtví silničáři a osm zraněných lidí

„To, že se obžalovaný léčí na psychiatrii, nemění nic na tom, že způsobil nehodu s fatálními následky a nese za ni plnou trestní odpovědnost. Obžalovaný namítá, že rozsudek bude mít fatální dopad na jeho rodinu, jako profesionální řidič si to ale měl uvědomit a uzpůsobit jízdu,“ sdělil předseda senátu Josef Teplý. O soudu informovala ČTK.

JEDEN SILNIČÁŘ ZEMŘEL, DALŠÍ BYL PO STŘETU NA D2 ZRANĚNÝ

Tragicky skončila nehoda, která se stala 28. února 2022 na dálnici D2 u Velkých Němčic na Břeclavsku. Na jednadvacátém kilometru ve směru na Bratislavu se srazila nákladní auta. Tři lidé se zranili těžce, jeden člověk střet nepřežil. „Zdravotníci resuscitovali jednoho muže, bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce, podlehl vážným zraněním,“ sdělila tehdy mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla kamion naboural do dvou aut státních silničářů. „Opravdu velmi silně žádáme řidiče především kamionů, aby věnovali pozornost řízení. Kamion naboural ve směru z Brna na Bratislavu do dvou našich aut údržby. Jednoho dálničáře zabil a jednoho zranil. Prosím dívejte se před sebe, jsou tam naši lidi," vyzval tehdy na Twitteru Rýdl.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ