I když šlo o nárůst oproti běžným nocím, kalamitní situace podle hasičů nebyla. Nejvíc práce měli na Blanensku a Brněnsku. „Počet zásahů není nijak zvlášť vysoký. Většinou jsme jen odstraňovali ze silnic spadlé stromy a několikrát jsme vyjížděli i k poškozeným plechům na střeše,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Krajskou dopravu padající stromy a silný vítr výrazně neovlivnil. „Máme hlášené dva až tři spadlé stromy nebo i větší větve, vždy se ale místo dalo objet. Na železnici jsme museli nahradit autobusy jen vlak z Moravských Bránic,“ popsal ředitel společnosti Kordis, která koordinuje dopravu v kraji, Jiří Horský.

S komplikacemi se naopak potýkali řidiči brněnského dopravního podniku. „Naštěstí nešlo o nic dramatického. Ráno jsme odklonili autobusovou linku 64, která vynechávala dvě zastávky. Jinak máme drobné škody od padajících větví, například poničené zpětné zrcátko či čelní sklo,“ řekl provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl.

Silný vítr zaměstnal v noci na pondělí a během prvního pracovního dne nejen hasiče, ale také strážníky. V pět ráno je do Veselé ulice přivolal muž, který uviděl zhruba deset metrů dlouhý vyvrácený strom. Hlídka zjistila, že větrem poničený strom sice do vozovky zasahuje jenom částečně, při pádu ale patrně poničil auto stojící pod ním. Volkswagen měl promáčklou kapotu, rozbité zrcátko a odřeniny na dveřích.

Strážníci zavolali na pomoc hasiče, kteří strom rozřezali, a hlídka mezitím informovala majitele auta. Následně také strážníci zavolali pracovníky veřejné zeleně, kteří odklidili zbytky rozřezaného stromu.

Další přes cestu spadlý strom nahlásil řidič volající z Rakovecké ulice. Hlídku navedl na lesní cestu směrem k Ríšově studánce, kde strážníci skutečně uviděli vyvrácený strom blokující silnici a zavolali proto pracovníky Lesů České republiky. 

Se stromem vyvráceným do silnice na Staré osadě si poradila hlídka sama. Poté, co situaci nafotila, uklidila větve trčící do vozovky tak, aby nikoho neohrožovaly.