„Nákladní auto zde narazilo do auta cestářů. Na místě přistával vrtulník. Těžce zraněný pracovník údržby však bohužel zemřel,“ sdělil mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

Zprávu potvrdila i mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Jednalo se o mladého muže. Zemřel ještě před příjezdem zdravotníků. Utrpěl tak vážná zranění, že už jsme mu nemohli pomoci,“ uvedla Bothová.

Dálnice D2 je nyní v obou směrech uzavřená. „Objízdnou trasu řídí slovenští kolegové. Provoz z dálnice svádí na slovenské straně na Kúty. Dopravu odklánění na Holíč, Hodonín a zpátky pak na D2 u Břeclavi,“ informoval policejní mluvčí.

Jak k nehodě došlo, jeho kolegové zjišťují. "V rámci odstraňování následků dopravní nehody bude dálnice ještě několik hodin zcela uzavřená. Žádáme motoristy, aby při usměrňování provozu dbali pokynů dopravních policistů," podotkl Vala.

Jak mluvčí Bothová připomněla, k podobné nehodě došlo minulý týden v Břeclavi. V Poštorné najela dodávka do dopravního značení. To následně vážně zranilo dva dělníky.

„Vůz najel do informačních cedulí, ty spadly na dva muže pracující na chodníku a zranily je. Naše operační středisko vyslalo na místo vrtulník a pozemní lékařskou posádku. Zdravotníci ošetřili dva pacienty, oba byli při vědomí. Mladého muže zaléčili, zafixovali a s těžkým zraněním jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Druhého muže po poskytnutí přednemocniční péče se středně těžkými až těžkými poraněními převezli do břeclavské nemocnice,“ informovala tehdy Bothová.