Při nehodě se těžce zranili tři lidé. Jedna osoba střet nepřežila. „K nehodě kamionu a nákladního vozu vyslalo naše operační středisko dopoledne na dálnici D2 vrtulník, lékaře v setkávacím systému, dvě záchranářské posádky a inspektora provozu. Zdravotníci resuscitovali jednoho muže, bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce, podlehl vážným zraněním,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová s tím, že v péči jsme dále měli tři další pacienty, kteří utrpěli středně těžká zranění.

Záchranáři je po ošetření převezli do dvou brněnských zdravotnických zařízení, do Fakultní nemocnice u svaté Anny a do Úrazové nemocnice. Příčinu tragické nehody na místě vyšetřují policisté. Jedna z možných příčin je ta, že se řidič plně nevěnoval řízení. "Výsledek testu na alkohol byl u něj negativní," doplnil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Sobotní nehoda dvou aut v Brněnské ulici v Hustopečích.
Čelní střet dvou aut v centru Hustopečí: jedna zraněná skončila v nemocnici

Krátce před polednem byl zmíněný dálniční úsek neprůjezdný. "Opravdu velmi silně žádáme řidiče především kamionů, aby věnovali pozornost řízení. Před hodinou právě kamion naboural na km21 D2 ve směru z Brna na Bratislavu do dvou našich aut údržby. Jednoho dálničáře zabil a jednoho zranil. Prosím dívejte se před sebe, jsou tam naši lidi," vyzval na tweetru mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.