Poslední případ je z poloviny prosince na silnici I/55 mezi Břeclaví a Hodonínem, kdy u Mikulčic narazilo auto do stromu. „Žena spolujezdkyně utrpěla zranění neslučitelná se životem a zemřela ještě před příjezdem našeho týmu,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Silnice spojující dvě okresní města je podle policejní mluvčí Kamily Haraštové častým místem kolizí. „V místě dochází k nehodám především v úseku, kde jsou sjezdy z dálnice,“ upřesnila Haraštová.

Právě na sjezdu z dálnice D2 u Břeclavi zemřel v říjnu muž v dodávce po nárazu do kamionu. Stejně tak vyhasl život padesátiletého cyklisty, kterého srazil řidič při výjezdu z dálnice ve směru od Bratislavy. Provoz, ať už na výjezdu z Břeclavi či v samotném centru, je pro tamní obyvatele tématem číslo jedna několik let. Smrtelná nehoda na tahu mezi Poštornou a centrem, která se také zapsala na černou listinu uplynulého roku, vyvolala ve městě diskuzi o bezpečnosti na břeclavských silnicích. Po střetu s nákladním autem tam zahynul sedmapadesátiletý cyklista.

Nehody v kraji• Na jihomoravských silnicích způsobili řidiči v roce 2017 2305 nehod.
• Celkem přišlo o život 59 lidí, 240 bylo těžce zraněno.
• 2662 vyvázlo s lehkým zraněním.


Reakcí byla schůzka místostarosty Břeclavi Svatopluka Pěčka, policistů i silničářů. „Chceme doladit věci ohledně výměny semaforů,“ sdělil před časem Peček. Město plánuje vyměnit semafory ještě letos. Náklady přesáhnou jedenáct milionů.

Smrtelným nehodám se v minulém roce nevyhnuli ani motorkáři. Život teprve devatenáctiletého mladíka vyhasl v srpnu na silnici mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi, dále v Kosticích a v září na spojnici Brna s Mikulovem. Jako silnice smrti je označovaný tah v úseku Pohořelice – Znojmo. Ředitelství silnic a dálnic potvrdilo plány na její modernizaci za zhruba tři miliardy korun. „Úpravy mají zamezit zpomalování dopravy a umožnit bezpečné předjíždění,“ řekl mluvčí ředitelství Jan Studecký.