Pro jednoho zraněného musel přiletět vrtulník. „Jednalo se o staršího cizince, který utrpěl středně vážná poranění hrudníku. Při našem příjezdu byl však při vědomí,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Muže vrtulník transportoval na traumacentrum brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích. Ostatní lidé byli zranění lehce. „Převezli jsme je na chirurgické a ortopedické ambulance v Brně a Břeclavi,“ dodala Kropáčková.

Příčinu srážky mercedesu s citroënem policisté stále vyšetřují. „Oba řidiči byli střízliví. Provoz na silnici jsme řídili kyvadlově,“ doplnil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Na stejném místě došlo ve čtvrtek před pátou odpoledne k další dopravní nehodě, při které se zranili čtyři mladí muži. „Všichni skončili s lehkým poraněním hrudníku na břeclavské chirurgii,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

Při nehodě do sebe narazila osobní auta Volkswagen Golf a Dacia. „Řidič Golfu je po silnici I/52 od Brna a na křižovatce chtěl odbočit vlevo. Při tom ale nedal přednost protijedoucímu vozidlu Dacia a obě auta se čelně střetla. Dechová zkouška vyloučila, že by některý z řidičů pil před jízdou alkohol,“ dodal Zámečník.