Svým zraněním řidička na místě podlehla. „Najela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím vozem a s dalším vozem, který jel za ním. Jako jeden z hlavních důvodů se jeví fakt, že řidička za volantem usnula,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté proto ve středu varovali řidiče před únavou za volantem.

Záchranáři na místo v den nehody vyslali dvě posádky a také vrtulník. „Zranění ženy byla bohužel neslučitelná se životem. Už jsme jí nemohli pomoci,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Pět nelegálních migrantů objevili celníci v brněnské Slatině.
Neobvyklý objev celníků v Brně. Mezi nákladem kamionu cestovala pětice Afghánců

V jednom autě cestovala samotná řidička, která srážku nepřežila. "Po vyšetření nehody ji hasiči z vozidla vyprostili. V dalším voze cestovali dva dospělí a tři děti. Ženu hasiči z vozidla vyprostili, celá posádka skončila v péči záchranné služby. Ve třetím vozidle jeli dva dospělí a dvě děti. Jejich vůz byl při nehodě poškozen, ale posádka vyvázla bez zranění," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Zdroj: PČR

Po nehodě v nemocnici skončilo pět lidí. „Ošetřili jsme ženu, kterou jsme se středně těžkými poraněními letecky dopravili do bohunické nemocnice. Dále jsme se ošetřili tři děti. Jedno bylo středně těžce zraněné, dvě lehce. Všechny jsme převezli do dětské nemocnice. Posledním zraněným byl muž, kterého jsme s lehkými zraněními odvezli do úrazové nemocnice,“ sdělila Bothová.

Ve všech případech se jednalo o cizince. Místo nehody bylo ještě dvě hodiny po nehodě uzavřené v obou směrech.

Hasiči posléze zajistili místo proti požáru, zasypali uniklé provozní náplně a po vyšetření nehody pomohli s odstraněním vozidel. Krátce před půl osmou byla silnice uklizena a provoz obnoven.