„Řidiče osobního auta jsme museli vyprostit. Dále jsme asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování zraněných a pomohli s naložením vyproštěného řidiče do vrtulníku," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

Nehoda se stala před jednou hodinou ranní. „Vzhledem k většímu počtu zraněných jsme událost vyhodnotili jako mimořádnou a na místě zasahovalo pět týmů včetně letecké záchranné služby," sdělila za zasahující záchranáře jejich mluvčí Barbora Zuchová.

Podle dostupných informací měl vyproštěný řidič poruchu vědomí. „Zasahující posádka ho musela uvést do umělého spánku. Muže jsme po ošetření transportovali s podezřením na závažná poranění hrudníku a hlavy vrtulníkem do nemocnice," doplnila Zuchová.Při nehodě u Moravské Nové Vsi se zranilo osm lidí.

Další člověk měl středně těžká poranění a ostatní povrchová zranění a pohmožděniny. „Tyto cestující jsme přepravili do nemocnic v Břeclavi a Hodoníně," dodala Zuchová.

Nehodou se zabývají policisté. Dosavadní poznatky naznačují, že na vině je řidiči Hondy, který se zachoval proti dopravnímu značení a při výjezdu z benzinové pumpy se otáčel v místech, kde to není možné. „Porušil zákaz odbočení a došlo ke střetu. Dechová zkouška na alkohol nebyla možná, nařídili jsme proto odběr krve. Na místě zasahovaly také hlídky z Hodonínska. Auta se podařilo odtáhnout kolem třetí hodiny ráno. Škoda je tři sta padesát tisíc korun," oznámila mluvčí policistů na Břeclavsku Kamila Haraštová.