Po strážce s autem putovali do nemocnice vážně zraněný motorkář a také cyklista, do kterého narazil neznámý řidič. Od nehody totiž ujel.

Policisté nejdříve vyjížděli kolem půl osmé večer k nehodě v Břeclavi. Třicetiletý řidič volkswagenu dojel ke křižovatce směrem od Valtic a zastavil na stopce. „Ze směru od Charvátské Nové Vsi viděl přijíždět Škodu Fabia, která byla ještě od křižovatky vzdálená. Škodovku ovšem předjížděl motocykl,“ popsala nehodu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Auto odbočovalo na hlavní silnici. Vzápětí následoval střet s dvaadvacetiletým motorkářem. Ten utrpěl vážná zranění. Policisté dali na místě řidiči volkswagenu „fouknout“, ale dechová zkouška na alkohol ukázala, že před jízdou nepil.

Další nehoda se stala pozdě večer za Podivínem ve směru na Lednici. Auto tam srazilo šestatřicetiletého cyklistu na horském kole. „Vozidlo pravděpodobně vyjelo ze svého směru jízdy a přejelo do protisměru, kde došlo ke střetu. Policisté po vozidle a řidiči zatím pátrají. Cyklista byl převezen do brněnské nemocnice,“ sdělila Haraštová.

Obě dopravní nehody vyšetřují kriminalisté. „Je zde důvodné podezření na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ vysvětlila břeclavská policejní mluvčí.