Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky vyjelo osobní auto při projíždění zatáčky mimo silnici. „Narazilo do stromu a zranění byla pro řidiče a spolujezdce fatální,“ sdělil Chaloupka.

Jeho slova potvrdila i mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Při včerejší večerní nehodě na Břeclavsku u Drnholce zemřeli dva lidé ještě před naším příjezdem, bohužel už jsme jim nemohli pomoci. Naši zdravotníci v souvislosti s touto nehodou ošetřili dvě děti a k vyloučení vážnějších zranění je poté sanitkou transportovali do nemocnice,“ informovala.

Jak doplnila, na místo vyslal operátor čtyři prostředky včetně vrtulníku, který se nakonec vracel na základnu bez pacientů.

Po nehodě u Pohořelic zahynula žena, která přebíhala silnici. Snímek je ilustrační.
Tragická nehoda u Pohořelic. Cizinka přebíhala silnici, srazil ji náklaďák

Auto havarovalo na silnici nižší třídy mezi Drnholcem a Pasohlávkami deset minut před půl desátou večer. Na provoz nemělo šetření nehody výraznější vliv, jak podotkl policejní mluvčí.

Jedna z posledních tragických nehod na Břeclavsku se stala v září na dálnici D2 u Hustopečí. Na místě zahynuli dva silničáři. V říjnu zemřela na silnici u Pohořelic cizinka, kterou srazilo nákladní auto. V září se u Pasohlávek těžce zranil muž, na pomoc mu letěl vrtulník.