"Ošetřili jsme dítě a ženu. S lehkými zraněními jsme je následně převezli na chirurgii břeclavské nemocnice," sdělila mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Osobní auta místo nehody objížděla přes Dolní Dunajovice a Drnholec. "Nákladní jsme odkláněli přes Vlasatice a Hrušovany nad Jevišovkou," přiblížil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Po řece Dyji plují stovky uhynulých ryb.
VIDEO: Vedro, zápach, tuny mrtvých ryb v řece Dyji. Hrůza, říkají rybáři

Podle předběžných informací řidička osobního vozu zaspala a přejela do protisměru, kde se srazila s nákladním autem. „Bohužel při nehodě unikla nebezpečná látka, kterou převáželo nákladní vozidlo," doplnil Šváb.

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky převážel kamion chemickou látku, která je vysoce hořlavá a zdraví škodlivá. Nákladní auto převáželo látku v IBC kontejnerech. „Z jednoho vyteklo přibližně osm set litrů látky. Přilehlá silnice k I/52 už je průjezdná," přiblížil Mikoška.

Kamery pomohly odhalit pachatele graffiti.
V Břeclavi už vědí, kdo počmáral nové zastávky. Pomohly kamery

Hasiči asistovali na místě odtahové službě. „Zabezpečovali jsme místo nehody, měřili jsme koncentrace a prováděli protipožární opatření. Průběžně jsme také kropili silnici, aby případná jiskra nezažehla požár," popsal Mikoška.

Na místo vyjela hasičská chemická laboratoř z Tišnova i jednotka ze stanice v Líšni s autem na hašení oxidem uhličitým. U Perné byli i zástupci životního prostředí.