Hasiči přijeli na místo do patnácti minut. „Nikdo nebyl zraněný. V domě byli dva lidé, ale nacházeli se v zrovna v části, která zůstala neporušená," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.V Lanžhotě spadla v pondělí obvodová zeď rodinného domu v Lesíčkové ulici. Nikomu se nic nestalo. Hasiči místo nehody zajistili.

Na zásahu se podíleli celkem čtyři jednotky hasičů, na místo přijela kromě břeclavských, hodonínských a dobrovolných hasičů z Lanžhota také jednotka z Brna. „Dům jsme zadřevovali tak, aby nedošlo k dalšímu porušení konstrukce střechy a zůstala zachovaná co největší jeho část. Vyklidili jsme také suť z jeho dolní části," uvedl řídící důstojník zásahu Vladimír Plodek.

Na místo nehody hasiči přivolali také statika, který přijel do hodiny, přítomní byli taktéž zástupci zdejšího stavebního úřadu, kteří nařídí odstranění stržené části budovy. Zajištěná stavební firma pak odstraní zbytky sutin. „Snažili jsme se zachránit alespoň střechu nad průjezdem, tak aby šla vystavět nová štítová zeď a střecha zůstala zachovalá," dodal Plodek.

MICHAL HRABAL