„Hlášení o topících se dětech jsme dostali v neděli po druhé hodině odpoledne. Než však na místo přijeli hasiči a policisté, tatínek je už stihl z vody vytáhnout. Na místo letěly také dva vrtulníky, protože z počátku nebylo jasné, kolik dětí ve vodě je a jak to vypadá. Měli jsme také informace, že všichni uvízli na jednom z ostrůvků,“vylíčila situaci břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová s tím, že se jednalo o osmi a devítiletého chlapce.

Děti si do péče převzali záchranáři a sanitky je odvezly do nemocnice na vyšetření. „Podobný případ, ale s dospělým, jsme řešili i v sobotu. Než jsme však přijeli na místo, už jsme na nikoho nenarazili,“ uvedla mluvčí, a zároveň tak varovala všechny, kteří by chtěli vyzkoušet bruslení v Lednici. Led už totiž není tak silný, jak by se mohlo zdát.

„Stejně jako další odvážlivci jsem v Lednici šel po ledě, chtěl jsem si totiž nafotit tamní ostrůvky. Najednou jsem uslyšel křik dětí, takže mi došlo, že asi spadly do vody. Pak už jsem jen viděl policejní auto, vrtulníky sanitky,“ popsal dramatickou událost očitý svědek události Lukáš Hrdlička.

Jak uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Barbora Zuchová, situace nejdříve vypadala velice dramaticky. „Naštěstí nedošlo k žádnému poranění, děti ani nebyly moc podchlazené. Raději je ale záchranáři převezli do břeclavské nemocnice. Nicméně byly při vědomí a nejsou v ohrožení života,“ řekla.