Žena ve Fordu Focus vyjížděla z Dobrého Pole směrem na Nový Přerov. Vlak mířil od Břeclavi směrem na Hrušovany nad Jevišovkou. „Řidička najela na přejezd, kde je stopka, a vlak zřejmě přehlédla. Vjela tam v době, kdy mašina zrovna projížděla," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Na místo hned vyrazili záchranáři. Navzdory zdemolovanému autu ale žena z ošklivě vyhlížející nehody vyvázla jen s lehčím zraněním. Dechové zkoušky u strojvedoucího vlaku i u sedmatřice¬tileté řidičky byly na alkohol negativní. Nehodu šetřili na místě policisté.

Ještě o půl čtvrté odpoledne nebyl obnovený provoz ani na silnici, ani na železnici. Vlaky začaly jezdit až po páté hodině. Nehoda na trati spojující Břeclav se Znojmem tak zkomplikovala řadě lidí cestu z práce nebo na prodloužený víkend. „Náhradní autobusová doprava začala jezdit kyvadlově mezi Mikulovem a Novosedly od tří hodin odpoledne. Dřív to kvůli nedostatku autobusů nebylo možné. Cestující mohli zároveň využít linku IDS číslo 174, která v Novosedlech mimořádně zajížděla před nádražní budovu," přiblížil přijatá opatření mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Jak zdůraznil, nákladní vlak nepatřil do flotily ČD Cargo, ale jinému dopravci.