Na silnici mezi Břeclaví a Lanžhotem havaroval třiatřicetiletý taxikář, který nechal do auta nastoupit dalších pět cestujících. „Po cestě se snažil vyhnout vrávorajícímu cyklistovi, který jel stejným směrem. Při vybočení však dostal se škodovkou smyk, vyjel mimo vozovku a havaroval,“ popsala nehodu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Následky nehody byly vážné. Těžké zranění utrpěl taxikář a jeden spolujezdec. Sanitka odvezla do nemocnice s lehkými zraněními i další tři spolucestující.

„U řidiče byl nařízen odběr krve, neboť policisté nemohli vzhledem ke zdravotnímu stavu provádět dechovou zkoušku na alkohol. U cyklisty dechová kontrola nedopadla příliš dobře – přístroj vykázal v dechu téměř dvě a půl promile alkoholu,“ uvedla Haraštová. Škoda na autě je kolem 150 tisíc korun.

Další nehoda se stala u Hrušek. I tam nechal jednatřicetiletý řidič nastoupit do Škody Fabie nastoupit více lidí, než je povoleno. Do auta k němu usedlo dalších pět spolucestujících. A navíc se nerozpakoval usednout za volant opilý. A to pořádně. Dechová zkouška u něj zjistila přes dvě a půl promile alkoholu.

„Řidič nezvládl řízení a při odbočování vyjel mimo komunikaci, kde narazil do silničního svahu. Tři cestující museli být převezeni do nemocnice se zraněním. Vzniklá škoda na osobním vozidle se dostala na částku kolem padesáti tisíc korun,“ sdělila Haraštová.