Hlavní sklepník letošních zaječských hodů před měsícem tragicky zahynul na silnici mezi Rakvicemi a Přítlukami. Po tragické události se chasa po domluvě se starostkou rozhodla, že Cyrilometodějské hody zruší.

„Stárci se stárkami se na mě obrátili s tím, že by krojovou zábavu rádi uspořádali. A to hlavně k uctění Martinovy památky. Průvod krojovaných vyjde v pět hodin odpoledne od hlavního stárka a bude procházet částí obce. Chasa jej pak zakončí jako tradičně na placu za hotelem Zlatá Podkova. Tam by také měla oznámit, že peníze, které se jim na zábavě podaří vydělat, použijí na postavení pomníčku v místě, kde k tragédii došlo,“ potvrdila zaječská starostka Jana Hasilíková, která neobvyklou aktivitu chasy přivítala.

Nehoda, při níž přišel pětadvacetiletý Martin Š. ze Zaječí o život, se stala koncem června na silnici mezi obcemi Rakvice a Přítluky. Mladík přepadl za jízdy z vlečky, kterou táhl traktor, tak nešťastně, že ta ho zadním kolem přejela. Vlečka převážela máju na zaječské hody, které se měly konat první červencový víkend. Spolu s Martinem se na ní vezlo dalších pět stárků.