close Magazín Víkend info Zdroj: Deník zoom_in Magazín Víkend

Dva měsíce války
Když se ve čtvrtek 24. února ráno na řadě ukrajinských míst rozezněly sirény, nikdo nevěděl, že začíná válka. A už vůbec nikdo netušil, jak dlouho potrvá. Nyní jsou to již dva měsíce, co ruský agresor bojuje s Ukrajinci a snaží se… dnes vlastně už ani nevíme, oč přesně se skutečně snaží.

Připomeňme si události jednotlivých dní v unikátním deníku války. Jak už to bývá, první dny jsou na dění vždy nejbohatší a postupně se přesuneme do svého druhu zákopové války, kde jednotlivé strany již spíše vyčkávají a pohyby na všech frontách jsou spíše centimetrové.

Umění v těžkých dobách
Patří mezi vyhledávané umělce tuzemských sběratelů. Jeho díla se objevují v nejprestižnějších tuzemských výstavních síních, je pravidelným účastníkem výstavního projektu J&T Banka Art Index Pop-up a v současnosti můžete jeho dílo obdivovat v galerii Magnus Art. Jak vidí Josef Bolf české sběratelské prostředí a jak se podle něj projeví pandemie či válka na Ukrajině v umění?

Proslulé výrobky
Původní ovčí vlnu nebo třeba zařízení, které z Kunovic poletí až k Jupiteru. To jsou některé z tradičních moravských produktů, které představujeme v dalším pokračování našeho seriálu Vyrobeno u nás.