Nákupem takového dárku uděláte radost hned dvakrát. Nejen obdarovanému, ale přes charitativní organizace i těm, kteří to potřebují.

Hroch i polštářová bitva

Nabídka dobrodárků je široká a vybere si každý, kdo chce pomoci nemocným dětem nebo samoživitelům. Děti potěší plyšový hroch nebo památníček, na výběr jsou i trička nebo ponožky, náušnice, hrneček nebo sada na lití olova. Darovat můžete také poukaz na Den v bezpečí nebo na Polštářovou bitvu se sourozenci.

Pomoc pro nemocné děti

Ne všichni mohou prožít Vánoce podle svých představ a se svými nejbližšími. V případě vážného onemocnění dítěte se rodině obrátí život vzhůru nohama.

Dětem se závažným onemocněním, které musí trávit spoustu času na oddělení hematologie, onkologie nebo dětské psychiatrie, pomáhá jedna z nejstarších českých nadací Kapka naděje. Nadační fond Modrý hroch se zaměřuje na pomoc dětem po těžkých úrazech a s těžkým fyzickým handicapem, mentálně i fyzicky handicapovaným a také sociálně znevýhodněným dětem podává pomocnou ruku už třicet let nadace Naše dítě. Lidé se vzácným vrozeným onemocněním nazvaným nemoc motýlích křídel najdou podporu a pomoc v organizaci Debra.

Podpora rodičů malých pacientům

Vážná nemoc dítěte znamená pro rodinu nejen psychickou zátěž, ale také finanční. Jeden z rodičů v tu chvíli přestává pracovat, aby se mohl starat o nemocné dítě. Právě malým pacientům a jejich rodinám, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace, pomáhá už řadu let nadace Dobrý anděl.

Pomocná ruka samoživitelům

Řada dětí vyrůstá v neúplných rodinách. Zaplatit náklady na živobytí z jedné výplaty není jednoduché. Pro samoživitele může být obtížné zajistit dětem obědy ve školkách a školách, zaplatit letní tábory nebo vánoční dárky. Tyto rodiny najdou finanční, materiální i odbornou právní pomoc v Klubu svobodných matek.

Bez rodiny

Některé děti nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. V těchto případech je možné obrátit se na organizaci SOS dětské vesničky, která pomáhá nejen ohroženým dětem, ale pečuje i o rodiny, kterým hrozí odebrání dětí a podporuje pěstouny, kteří chtějí vychovávat nebo vychovávají děti.

Deník.cz přináší vánoční speciál s tipy na dárky, se soutěžemi pro malé i velké a dárky, kterými podpoříte charitativní organizace. Hlavním partnerem vánoční stránky je drogerie dm.